جستجو کردن
Close this search box.
طراحی برند

طراحی برند و هزینه ساخت اسم برند تجاری

هر کسب و کاری برای آنکه بتواند حضوری قدرتمند در بازار داشته باشد، باید هویت برند خود را مشخص کند و با استفاده از طراحی برند بوک و استراتژی اصولی گام های بعدی را به سمت توسعه بردارد. در این مطلب به بررسی موضوعات مربوط به برندسازی می پردازیم.
فهرست مطالب

طراحی برند و هزینه ساخت اسم برند تجاری را باید به عنوان بخشی جداناپذیر از هزینه های شروع یک کسب و کار در نظر گرفت. بسیاری از صاحبان مشاغل برای طراحی برند خود دچار شک و تردید می شوند چون به هزینه های احتمالی آن فکر می کنند. فرقی نمی کند که در حال شروع کسب و کارتان هستید یا می خواهید همان برند قدیمی خود را به روز کنید، اطلاع از قیمت و هزینه طراحی هویت برند توسط مشاور ساخت برند در تهران به شما کمک می کند تا در مورد تخصیص منابع خود تصمیمات آگاهانه بگیرید. و در نهایت برندی طراحی کنید که کاملا با روحیات مخاطبان شما هماهنگی داشته باشد.

عواملی مثل صنعتی که در آن مشغول به فعالیت هستید، رقبایتان، مشتری ها و مخاطبان هدف و اینکه می خواهید چطور به عنوان یک شرکت حرفه ای شناخته شوید، در تعیین هزینه ساخت اسم و برند تجاری تاثیرگذار هستند. کارشناسان شرکت دیجیتال مارکتینگ لوتوس با اطلاع از تمام این اصول به طراحی و ساخت برند تجاری می پردازند. اگر بودجه محدودی برای این کار دارید، سعی کنید با طراحی یک لوگو شروع کنید. با بودجه های بیشتر می توانید سراغ ایجاد استراتژی آگاهی از برند بروید که شامل پیام و هویت بصری شما نیز خواهد بود. برندها شما را مجاب به خرید می کنند. آژانس دیجیتال مارکتینگ این امکان را به شما می دهد تا به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف مورد نظر خود در این زمینه برسید.

بگذارید با شما روراست باشم، امروزه مارکتینگ به کسب و کارهای ناشناخته تخفیفی نمی دهد. اگر شنیده و دیده نشوید، اگر شناخته نشوید و اگر برندی نداشته باشید که شما را معرفی کند، در این بازار گم می شوید.

برندینگ به زبانی ساده

برای تعریف برندینگ به زبانی ساده باید به این توضیح بسنده کنیم: برندینگ مجموعه ای از فعالیت های منظم است که ذهنیت مردم را در خصوص تجارت شما تغییر می‎ دهد تا جایی که برند شما را به سایر رقبا ترجیح می دهند و توسط دیجیتال مارکتر انجام می شود. بگذارید تا با مثالی ساده قضیه را قابل فهم تر کنیم: اگر شما قصد خرید یک شامپو داشته باشید از فروشنده می خواهید که یک شامپو از برندی که می شناسید یا مورد تایید فروشنده است برایتان بیاورد نه یک شامپو بی نام و نشان. این اتفاق جدا از کیفیت مطلوب آن شامپو نشان دهنده میزان اعتمادی است که توانسته در میان مخاطبانش ایجاد کند و ذهنیت آنان را در مقابل خودش مثبت نگه دارد.

برندینگ به آن شرکت سازنده ی شامپو کمک کرده تا در میان بازار هدف شناخته شود. کمکی که طراحی برند به کسب و کار شما می کند این است که ذهنیت مردم را راجع به شما تغییر می دهد. کاری می کند تا به شما اعتماد کنند. از این رو شما مهم ترین بخش از فرآیند کسب و کار یعنی ایجاد پل اعتماد و اطمینان را خواهید ساخت که منجر به ماندگاری شما در پهنه بیکران مارکتینگ می شود.

هویت سازی برند و طراحی هویت برند

هویت سازی برند و طراحی هویت برند نیازمند مشخص کردن مواردی همچون رنگ، طراحی و لوگو است که برند را در ذهن مشتریان ماندگار می کند. معمولا شرکت مشاوره برندسازی و برندینگ با انتخاب روش صحیح طراحی برند باعث می شود تا مشتری در دنیایی از برندها احساس سردرگمی نکند و کسب و کار شما را انتخاب کند. اما به یاد داشته باشید که هویت سازی نیازمند صبر است. شما باید دیدی وسیع نسبت به اهداف خود داشته باشید و با به کارگیری اصول سئو نیز برندتان را قدرتمندتر کنید. هویت برند مفهومی متمایز از تصویر آن است. هویت برند بیشتر به موارد زیر مربوط می شود:

 • انتخاب نام
 • طراحی لوگو
 • استفاده از قالب ها، رنگ ها و طرح های مشخص در تولید محصولات یا ارائه خدمات
 • برقراری ارتباط با لحن به خصوص با مشتریان

تصویر برند نتیجه انجام موارد ذکر شده است و به ذهنیت ایجاد شده در ذهن مخاطب بر می گردد. تلاش های فوق اگر هدفمند نباشند معمولا تصویری ناخوشایند در ذهن مشتری ایجاد می کنند. تمامی ویژگی و مشخصه هایی باعث ایجاد یک ارتباط عاطفی و صمیمی میان فرد و برند می شود را هویت برند می نامند. هویت سازی برند باعث می شود تا مشتری پیام شرکت و برند را بشنود و با آن ارتباط بگیرد. دقت کنید که درک این پیام از سوی مشتری امری بسیار مهم تلقی می شود، چرا که احساس وفاداری را در او تقویت می کند.

هویت سازی برند

مراحل ایجاد برند و نکات ساخت برند شخصی و سازمانی

مراحل ایجاد برند و نکات ساخت برند شخصی و سازمانی شاید تفاوت هایی با هم داشته باشند. ولی معمولا برای ساخت هر نوع برندی باید مراحل و موارد زیر در نظر گرفته شود. مراحل زیر از ضروری ترین اقدامات لازم برای طراحی برند هستند که در جلسه مشاوره برندسازی شخصی و برندینگ شرکتی درباره آنها صحبت می شود:

 • در این مرحله باید نگاهی به نقاط قوت و ضعف کسب و کار یا رزومه کاری خود و همینطور فرصت ها و تهدیدها بیندازید. این کار به مشاور برندینگ و برندسازی و صاحبان کسب و کار کمک می کند تا با وضعیت کنونی آن و اهدافی که دنبال می کند بهتر آشنایی پیدا کنند.
 • هویت برند باید بتواند اهداف اصلی شما را پشتیبانی کند. برای مثال اگر یک خودروساز خودرویی لوکس را وارد بازار می کند، باید تبلیغات خود را با المان های مربوطه طراحی نماید. و سپس این تبلیغات را در جایی منتشر کند که در دیدرس مشتریان بالقوه قرار بگیرد.
 • از طریق طراحی پرسشنامه، مصاحبه کردن با گروهی از مشتریان و همینطور موارد دیگر می توان به یک شناخت نسبی از علایق مخاطب و شخصیت او رسید.
 • مشتریان انتظار دارند که پیامی ثابت با محصولات و خدمات خود به آن ها ارائه کنید. اینکه به آن ها اهمیت می دهید و بهترین ها را برایشان در نظر گرفته اید.
 • برای آن که مشتری درک درستی از برند داشته باشد به طراحی بصری (روان شناسی رنگ ها، تایپوگرافی و سادگی و پیچیدگی) توجه ویژه داشته باشید.
 • به هویت های تاریخی و بستر جغرافیایی در طراحی برند اهمیت بدهید.
 • اشکال هندسی در بسیاری از مواقع بیشتر از نام تجاری در ذهن باقی می مانند، مانند لوگو نایکی.

توسعه و ایجاد برند توسط شرکت طراحی برند

توسعه و ایجاد برند توسط شرکت طراحی برند باعث می شود تا مصرف کنندگان بتوانند آن برند را از روی ویژگی های ثابتی که دارد از دیگر برندها تشخیص دهند. برندینگ در تبلیغات و بازاریابی نقش عمده ای ایفا می کند. وقتی این اتفاق می افتد و مشتریان قادر به شناسایی یک برند از روی ویژگی های بصری و صوتی آن هستند، می گوییم برندسازی موفق بوده است. شرکت ها معمولا برای اینکه بدانند تا چه حد موفق بوده اند، از روش تحقیقات بازار استفاده می کنند. از مهم ترین مواردی که در طراحی هویت برند توسط مشاور ساخت برند در تهران باید به آن توجه داشت امکان توسعه برند و راهکارهای آن است. توسعه برند به واسطه مشاوره کسب و کار به شما این امکان را می دهد که به تولید محصولات دیگر با نام برند خودتان بپردازید.

این محصولات می توانند کاملا مجزا یا مرتبط با محصول قبلی باشند. به عنوان مثال برند مشهور آدیداس کفش های ورزشی تولید می کرد، اما با توسعه ای مناسب به تولید محصولات ورزشی دیگری نظیر کیت های ورزشی، توپ های گوناگون و لوازم دیگر روی آورد و موفق شد. طراحی برند به شما این امکان را می دهد تا با بخش بزرگ تری از بازار هدف در ارتباط باشید و تعامل کنید. شما با توسعه برند دروازه دیگری برای مشتریان باز می کنید تا شما را به سایر رقبا ترجیح بدهند و بیش از پیش سر زبان ها بیفتد.

توسعه برند در شرکت دیجیتال مارکتینگ لوتوس

قیمت طراحی برند بوک و ساخت نام برند

قیمت طراحی برند بوک و ساخت نام برند تحت تاثیر عوامل مختلفی متغیر خواهد بود. چرا باید یک برند بوک برای کسب و کار خود طراحی کنید؟ طراحی برندبوک نشان می دهد که تمام تلاش شما در بازاریابی و توسعه کسب و کار یک هدف را دنبال می کنند. برند بوک هویت برند شما از جمله ارزش ها، رسالت کاری و شخصیت آن را نشان می دهد. این اطلاعات برای برقراری رابطه ای صمیمانه با مشتریان ضروری هستند. با داشتن برند بوک، تیم طراحی شما نیاز ندارد هر بار چرخ را از اول اختراع کند چون تمام المان ها از قبل در آن قرار داده شده اند.

از این طریق پرسنل شما می توانند در زمان خود صرفه جویی کرده و همکاری با هم را تسهیل کنند. اگر کسب و کارتان تازه کار است بهتر است تا 20% از بودجه خود را به برندینگ اختصاص دهید. اگر چندین سال سابقه فعالیت دارید، تا 10% از بودجه خود را صرف برندسازی دوباره و قوی کردن هویت برند خود کنید. مشاوره برندسازی شخصی توسط شرکت برندینگ سبب مصرف بهینه بودجه و سرمایه شما خواهد شد.

مزایا ساخت برند شخصی در اینستاگرام و ساخت برند شخصی و سازمانی

مزایا ساخت برند شخصی در اینستاگرام و ساخت برند شخصی و سازمانی را در این بخش با هم بررسی می کنیم. اینستاگرام محبوب ترین و بهترین پلتفرم شبکه اجتماعی برای طراحی برند و روایت داستان برند به صورت بصری است. اینستاگرام با فراهم کردن بستری برای محتوای تصویری و ویدیویی، یک پلتفرم عالی برای به نمایش گذاشتن برند شرکتی و شخصی است. با استفاده درست از آن می توانید رابطه ای طولانی مدت با مخاطبان برقرار کنید. همچنین اینستاگرام قابلیت هایی برای توسعه برند شما دارد مانند ریلز، استوری و هشتگ ها.

یکی از مزیت های کلیدی اینستاگرام آن است که با نشان دادن پشت صحنه کوتاهی از زندگی یا محیط کار خود می توانید ارتباطی همراه با اعتماد و اطمینان با مخاطبان برقرار کنید. به کمک این شبکه اجتماعی و پیروی از توصیه های مطرح شده در جلسات مشاوره دیجیتال مارکتینگ می توانید پست های خود را در دیدرس طیف وسیعی از افراد قرار دهید. چه در حال ساخت برند شخصی در این فضا هستید و چه برند سازمانی خود را با استفاده از آن توسعه می دهید، باید با یک استراتژی قوی در مورد تبلیغات برند و ساخت برند تجاری حرکت کنید.

هزینه و قیمت طراحی برند بوک

هزینه و قیمت طراحی برند بوک را باید از شرکت برندینگ مربوطه سوال بپرسید. تعیین هزینه برندینگ یکی از مسائل مبهم و گاهی گیج کننده برای کارفرمایانی است که به دنبال ساخت برند هستند. طراحی برند و لوگو از اولین قدم های دیجیتال مارکتینگ و حضور قدرتمند در فضای وب است. امروزه میلیون ها کسب و کار در تلاش هستند تا هویت و نامی خاص برای خود ایجاد کنند و توسط آن برندی قوی بسازند. بنابراین برای هر بیزینسی حیاتی است که به کمک طراحی برند، خود را از دیگر رقبا متمایز کند.

در اصل لغت برند در گذشته برای اشاره به علامتی استفاده می شد که دامداران بر روی گاوهای خود زده بودند. از آن به بعد ایده برند تکامل یافت و به تدریج به چیزی بیشتر از یک نماد تبدیل شد. قبل از طراحی برند و ساخت اسم برند باید رقبای خود را آنالیز کنید تا بتوانید برندی پر معناتر از آن ها بسازید. همچنین طراحی لوگو برای برند نیازمند استفاده از رنگ، تصویر و لحن مناسب است.

طراحی هویت برند توسط مشاور ساخت برند در تهران

طراحی هویت برند توسط مشاور ساخت برند در تهران تنها به ساخت لوگو محدود نمی شود. شرکت های برندینگ به صاحبان کسب و کارها و کارآفرینان کمک می کنند تا با ساختن یک برند منحصر به فرد بتوانند جایگاه مناسبی برای محصولات و خدماتشان به دست آورند. این شرکت ها با رعایت تمامی نکته های طراحی و هویت سازی نام برند ارزش ها و اهداف شما را به مخاطبان نشان می دهند. در کل مشاوره تبلیغاتی و برندینگ مفهومی گسترده دارد. بسیاری از خدمات طراحی برند با توجه به تحقیق و بررسی رفتار مصرف کننده ارائه می شود و برخی دیگر با نوآوری در تولید محصولات و سپس عرضه آن به طیف وسیعی از مشتریان باعث توسعه برند می شوند. خلاقیت جزء جدانشدنی دپارتمان برندسازی شرکت های دیجیتال مارکتینگ است.

اگر چه لوگو می تواند سمبلی از کسب و کارتان باشد ولی همه جنبه های طراحی هویت را در بر نمی گیرد. لغات برند و لوگو معمولا به جای یکدیگر استفاده می شوند ولی مانند هم نیستند. در حقیقت ساختن لوگو تنها قدم کوچکی به سمت توسعه و طراحی یک برند قدرتمند است. هویت یک برند با آنچه برندتان می گوید، ارزش های شرکت شما و احساسی که می خواهید به مشتریان خود القا کنید ساخته می شود. هویت شما شخصیت کسب و کارتان را نشان می دهد. همچنین به مشتریانتان اعتماد و اطمینان کافی می بخشد. طراحی برند و لوگو یکی از مراحل راه اندازی کسب و کار است که نباید دست کم گرفته شود.

مشاور طراحی و ساخت برند تجاری

مشاور طراحی و ساخت برند تجاری گاهی می تواند کسب و کارهایی که رو به افول هستند را دوباره سر پا کند. اگر شما نیز درگیر طراحی برند و لوگو برای شرکت تازه کار و یا سابقه دار خود هستید، بهتر است ابتدا با مفهوم برند آشنا شوید. برند یک ویژگی یا مجموعه ای از ویژگی هاست که یک سازمان را از دیگر رقبا متمایز می کند. برند به طور معمول از یک نام، شعار، لوگو، نماد، طراحی و مواردی از این دست تشکیل شده است. در شرکت مشاوره برندسازی و برندینگ ابتدا باید رویکرد اصلی شرکت یا مجموعه شما به خوبی مشخص شود.

طراحی نام برند می تواند الهام بخش مشتریان باشد و حس وفاداری آن ها به برند شما را افزایش دهد. مصرف کنندگان از روی برندتان متوجه می شوند شما چه کسی هستید و چه ویژگی های خاصی دارید. تجربه ثابت کرده که همکاری با یک مشاور طراحی برند و دیجیتال مارکتر کاری لوکس نیست بلکه برای ایجاد تغییرات فراگیر بسیار ضروری است. اگر با موارد زیر رو به رو هستید، شاید لازم باشد یک جلسه مشاوره طراحی برند داشته باشید:

 • به تازگی شرکت شما با تغییرات اساسی مواجه شده است.
 • مدیران شما با برنامه های رو به جلویی که تدوین شده درگیر هستند.
 • آماده اید تا با بازار بزرگ تر رقابت کنید.
 • خط تولید جدیدی را راه اندازی کرده اید.
 • وب سایت شما هدف خاصی را دنبال نکرده و به خوبی عمل نمی کند.
 • نتایجی که به دست می آید را به طور مرتب رصد و آنالیز نمی کنید.
 • دقیقا نمی دانید مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی هستند.
5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را در جلسه مشاوره رایگان (به ارزش 9 میلیون تومان) خدمت‌تان ارائه می‌کنند.