برندینگ

برندینگ چیست و چرا برای کسب و کار شما ضروری است؟

فهرست مطالب

برندینگ در حقیقت تصویرسازی برند شما در ذهن مخاطبان تان است. برندینگ باعث می شود که مشتریان شما در هر زمان و مکان با دیدن محصولات یا خدمات شما احساسی را از تداعی برند شما در قلب خود تجربه کنند. ابتدا باید بدانیم برندسازی چیست. بیایید خودمان را در یک مرکز خرید در نظر بگیریم. همان طور که در حال قدم زدن هستیم اجناسی را می بینیم که در ویترین ها قرار گرفته اند. تمامی این اجناس پس از طی مراحلی وارد بازار شده و در مقابل چشمان ما قرار گرفته اند. با نگاهی به بعضی از این برندها، به سرعت آنها را به یاد می آوریم. یادآوری یک تجربه خوب در نهایت باعث اعتماد ما به برند و خرید محصول شده و خاطرات منفی، ما را از خرید آن منصرف می کند.

استراتژی هایی که توسط تیم دیجیتال برندینگ و دیجیتال مارکتینگ شرکت ها به کار گرفته شده تا ما را مجاب به خرید محصولاتشان ‌کند بخشی از برندینگ است. هدف اصلی متخصصین ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ لوتوس نیز برندسازی مناسب با توجه به مخاطبین و بازار هدف کسب و کار شماست. ما به شما کمک می کنیم که برند خود را بسازید و به نوعی بازار را به تصرف خود درآورید.

برندینگ چیست؟

انواع استراتژی‌ برندسازی بر اساس اصول برندینگ

استراتژی برندینگ بخشی ضروری از یک برنامه بازاریابی موفق است که شامل خلق یک هویت منحصر به فرد و یکپارچه برای کسب و کار شماست. این استراتژی به شما کمک می کند تا با انتقال یک پیام یکپارچه بر اساس هویت برند خود، اعتماد، وفاداری و شناخت مخاطبین خود را بالا ببرید. به عنوان مثال، در برندینگ سالن زیبایی ابتدا باید ویژگی های مخاطبین هدف را بشناسیم. بر اساس نیازهای آنها هویت برند خود را پایه گذاری کنیم. در این پروسه، تنها هدف ما طراحی لوگو و یا طراحی سایت زیبایی چشم نواز نیست.

بلکه ما در این راه می خواهیم با استفاده از استراتژی های برندسازی و خلاقیت خود، ماموریت برند و گام هایی که برای شناساندن برند به مشتریان طی می کنیم را برنامه ریزی کنیم. انواع استراتژی های برندینگ شامل برندینگ محصول، برندینگ خدماتی، برندینگ فردی، برندینگ سازمانی، برندینگ خرده فروشی، برندینگ جغرافیایی، برندینگ فرهنگی وغیره می شود که بر اساس موقعیت برند شما، استفاده از یک یا چندی از این موارد ضروری است.

راهنمایی جامع برای ایجاد و مدیریت برندسازی سازمانی

برندینگ سازمانی نوعی استراتژی برندسازی است که به جای بازاریابی برند در هویت های جداگانه، بر ایجاد یک هویت یکپارچه برای شرکت شما به عنوان یک کل، متمرکز است. در کنار آن، برندینگ شخصی بر بازاریابی خود به عنوان یک شخص، بر اساس توانایی ها، استعداد ها یا دیدگاه منحصر به فرد شما تمرکز دارد. برای ایجاد یک برندینگ سازمانی ابتدا باید اهداف برندسازی خود را تعیین کنید. سپس، ارزش ها، ماموریت و چشم انداز سازمان خود را مشخص کرده و در مورد مخاطبین هدف خود تحقیق نمایید. در مرحله بعد، صدای برند خود را تعریف و پیام های کلیدی که قرار است به مخاطبین خود انتقال دهید مشخص کنید.

در آخر، با طراحی لوگوی مناسب، تایپوگرافی و تصویرسازی، زیبایی بصری بیشتری به برند خود اضافه کنید. طی کردن همه این گام ها می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. در نتیجه، واگذاری این امر به یک شرکت برندینگ معتبر و متخصص مانند لوتوس می تواند از دغدغه های کسب و کار شما کم کرده و محبوبیت بیشتری برای شما نسبت به رقبایتان به ارمغان بیاورد.

ارتقای اعتبار و شهرت در پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی

پرسونال برندینگ چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ این روزها هر کسی که در فضای آنلاین فعال است به نوعی پرسونال برندینگ یا برند شخصی ایجاد کرده است. تمام حساب های مجازی شما، وب سایت شخصی، وبلاگ ها و همه راههای ارتباطی دیگری که به تصویرسازی هویت برند شخصی شما در میان مخاطبین تان کمک می کنند بخشی از پرسونال برندینگ است. در این مسیر به خاطر داشته باشید که در قدم اول باید با مخاطبین خود صادق باشید. به آنها نشان دهید که شعارهای شما در عملکردتان نیز مشخص است.

مثلا در وبسایت و دیگر پلتفرم های آنلاین خود ویژگی های برند خود را به نمایش بگذارید. در این صورت مشتریان تا حدودی بدانند که قرار است با چه چیزهای روبرو شوند. این را بدانید که دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال برندینگ نباید صرفا با هدف فروش بیشتر یا افزایش دنبال کنندگان در فضای مجازی انجام شود. بلکه تصویر برند شما و آنچه مخاطبین تان از شما در ذهن شان به یادگار دارند تعیین کننده اعتبار و شهرت برند شماست.

برندینگ شخصی چیست؟

اهمیت طراحی برندینگ توسط متخصص برند

متخصص برندینگ فردی است که با تحلیل بازار هدف، بررسی تهدیدها و فرصت ها، شناخت مخاطبین و بکارگیری استراتژی های دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال برندینگ باعث رشد هویت و اعتبار برند شما می شود. همانطور که در بالا گفته شد، صرفاً تعداد بالای دنبال کنندگان ما در صفحات مجازی نشانه یک برند و برندینگ موفق نیست. بلکه تجربه مشتریان و احساسی که پس از استفاده از محصولات و خدمات ما به آنها منتقل می شود تعیین کننده میزان محبوبیت ماست. برای کسب نتیجه مناسب در پروسه برندینگ، بهتر است با یک تیم مشاوره کسب و کار متخصص در زمینه برند مشورت نمایید. این کار مسیر شما را هموارتر کرده و باعث می شود سریعتر به نتیجه دلخواه برسید.

تیم طراحی برندینگ لوتوس از جمعی از حرفه ای ترین متخصصین برندینگ ایران تشکیل شده که با پیاده سازی استراتژی های مدیریت برند باعث آگاهی سازی و ارتقای هویت برند و رضایت مشتریان شما می شوند. متخصصین لوتوس با استراتژی های بازاریابی مناسب پیام های مشخصی را برگرفته از شخصیت برند شما به مخاطبینتان منتقل می کنند. این تصویرسازی یکپارچه، هویت برند شما را در ذهن مخاطبین تان حک کرده و مجموعه ای از تجارب و احساسات مثبت را در آنها برمی انگیزد.

دیجیتال برندینگ

آخرین مبحث از سوال برندینگ چیست، به دیجیتال مارکتینگ و آژانس دیجیتال مارکتینگ اختصاص دارد. فضای اینترنت بی کران گسترده است و میلیون ها نفر مخاطب را در خود جا داده است. این فضا هر لحظه در حال دیده شدن توسط مخاطبانش است. این فضا با گسترش روزافزون خود هشداری به تمامی برندها داد که اگر در این فضا دیده نشوند ممکن است به دست فراموشی سپرده شوند. دیجیتال برندینگ نوعی از بازاریابی است که به فضای مجازی تحت وب متعلق است.

دیجیتال برندینگ سبب شد تا مخاطبان با ارزش های برند آشنا شوند. در نتیجه بسیار سریع تر از قبل به شرکت‌ها و برند‌ها احساس اعتماد کنند. تفاوتی که دیجیتال برندينگ و دیجیتال مارکتینگ با یکدیگر دارند در نوع خدماتی است که ارائه می‌دهند. دیجیتال برندینگ و طراحی برند به دنبال افزایش ارزش برند و شناخته شدن آن است، در حالی که دیجیتال مارکتینگ به دنبال پیدا کردن مشتریان جدید تر و فروش بیشتر است.

در واقع دیجیتال مارکتر به واسطه دیجیتال مارکتینگ به دنبال ایجاد یک پل ارتباطی بلندمدت است تا وفاداری خود را اثبات کند. برای آن‌که در دیجیتال برندینگ موفق شوید نیاز است تا یک‌سری نکات را همواره به یاد داشته باشد:

  • تولید محتوایی با کیفیت به عنوان محور اصلی فعالیت شما باعث دیده شدن شما در انواع موتور های جست و جو می‌شود.
  • انتخاب صحیح رسانه اجتماعی باعث می‌شود تا مخاطبان با شما ارتباط برقرار کنند.
  • ارتباط ایجاد شده بین خودتان و مخاطبان را نباید به هیچ عنوان از بین ببرید. این ارتباط تضمین کننده‌ی ماندگاری شما خواهد بود.
  • به استراتژی های مؤثر در دیجیتال برندیگ اعم از پیام اصلی برند، سایت، لوگو و SEO (سئو) توجه ویژه داشته باشید.

در پایان امیدواریم توانسته باشیم شما را در رسیدن به پاسخ سوال برندینگ چیست یاری داده باشیم.

دیجیتال برندینگ یا برندسازی اینترنتی و مراحل آن

دیجیتال برندینگ مجموعه اقداماتی است که شما به عنوان یک فرد یا شرکت در فضای دیجیتال به کار می گیرید تا ویژگی ها و هویت برند خود را به مخاطبین تان نمایش دهید. هدف اصلی تبلیغات برندینگ اینترنتی، افزایش اعتبار برند و سپس درآمد شما به واسطه بالا بردن رضایت و وفاداری مشتریان تان است. ساخت یک برند یک شبه اتفاق نمی افتد. این کار نیاز به تلاش مداوم، اهداف بلندمدت، تحقیقات استراتژی های دیجیتال و خلاقیت دارد. این را نیز بدانید که معروفیت برند بدون محبوبیت ارزشمند نیست و مانند حبابی شیشه ای همیشه در معرض خطر شکستن و متلاشی شدن است.

مراحل خلق یک برند دیجیتال شامل تعیین ماموریت و چشم انداز برند، درک نیازهای مخاطب، شناخت قیف فروش سازمان، استفاده از فرصت ها، ایجاد یک طرح بازاریابی منسجم، تولید محتوای باکیفیت، انتخاب پلتفرم های مناسب و بررسی ممیزی برند است. یک شرکت برندینگ معتبر و متخصص به همه این مراحل اشراف دارد. همچنین بکارگیری بهترین استراتژی های بازاریابی باعث می شود نام برند شما بیشتر بر سر زبان ها بیفتد. حالا بیایید ببینیم شرکت های متخصص برندینگ مانند لوتوس چه تاثیری بر بازدهی تبلیغات شما دارند.

تاثیر خدمات آژانس برندینگ بر بازدهی تبلیغات

آژانس برندینگ لوتوس به عنوان یک واسط میان برند شخصی یا شرکتی شما و مخاطبین مورد نظرتان فعالیت می کند. هدف اصلی ما در آژانس برندینگ لوتوس ایجاد یک رابطه پایدار بین برندها و مخاطبین شان بر اساس هویت و شخصیت برند است. تیم متخصص دیجیتال برندینگ و دیجیتال مارکتینگ ما از بهترین ها در ایران تشکیل شده است.  با بکارگیری دانش روز حوزه دیجیتال برندينگ و دیجیتال مارکتینگ به کمک پربازده ترین ابزارهای تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات در گوگل و همچنین سئو وبسایت شما به محبوبیت بیشتر برند و افزایش بازدهی تبلیغات شما کمک می کنند.

دیجیتال برندینگ بر ایجاد یک برند به یاد ماندنی با استفاده از عناصر بصری مانند لوگو، رنگ ها، نشانه ها و همچنین استفاده از رسانه های اجتماعی برای ایجاد ارتباط قوی با مشتریان و مخابره تجربه مثبت تمرکز دارد. به عنوان مثال، وقتی وارد یک فروشگاه کفش فروشی می شوید، برند هایی مانند نایکی و آدیداس به دلیل تصویر هویتی ارزشمندی که در ذهن شما به جای گذاشته اند بیشتر شما را جذب می کنند.

این تصویرسازی دلپذیر در تعاملات بین صاحبین برند و افراد سرشناس باعث اعتماد بیشتر مخاطبین به برند شده و آنها را به سمت استفاده بیشتر از محصولات و خدمات شرکت مورد نظر سوق می دهد. حتما در مقاله ای جداگانه به تفصیل درباره تاثیر سفیر برند بر افزایش آگاهی سازی از برند خواهیم پرداخت.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را در جلسه مشاوره رایگان (به ارزش 9 میلیون تومان) خدمت‌تان ارائه می‌کنند.