جستجو کردن
Close this search box.
مارکتینگ پلن

مارکتینگ پلن و تاثیر آن بر فروش

مارکتینگ پلن و تاثیر آن بر فروش از اساسی ترین موضوعات مورد بررسی هر کسب و کاری است. نوشتن یک مارکتینگ پلن موثر چالش برانگیز بوده ولی غیرممکن نیست.
فهرست مطالب

مارکتینگ پلن مارکت پلن و تاثیر آن بر فروش از اساسی ترین موضوعات هر کسب و کاری است. تدوین و ارائه یک مارکتینگ پلن باکیفیت و پربازده می تواند امری چالش برانگیز تلقی شود ولی غیر ممکن نیست. پلن بازاریابی یک سند استراتژیک است که جهت گیری ها، استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی شرکت ما را بر اساس اهداف سازمان مشخص می کند. با نگاهی اجمالی به چند نمونه پلن آماده دیجیتال مارکتینگ و مارکتینگ پلن خواهید دید که مواردی همچون تحلیل بازار هدف، جزییات دقیق محصول یا خدمات، تحلیل رقابتی، جزئیات آمیخته بازاریابی استراتژیک (مانند نوع محصول، قیمت، مکان ارائه محصول و تبلیغات) و اهداف ملموس با جدول زمانی مشخص در آنها مورد توجه قرار گرفته است.

شما نیز می توانید با استفاده از یک برنامه دیجیتال مارکتینگ موفق، کیفیت تعامل خود با بازار هدف و مشتریان بالقوه را بالا برده و در نهایت فروش شرکت خود را افزایش دهید. متخصصین لوتوس به پشتوانه بیش از 15 سال تجربه و با ارائه مشاوره تخصصی، شما را در یافتن بهترین راه یاری می کنند.

نمونه پلن آماده دیجیتال مارکتینگ

نمونه پلن آماده دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما درباره فرمت کلی یک مارکتینگ پلن آگاهی داده و به عنوان سنگ محک استفاده شود. قطعا ابتدا باید دانست که marketing plan چیست؟ مارکتینگ پلن جنبه های مختلف کسب و کار شما مانند اهداف، استراتژی ها و مشتریان هدف را مشخص می کند. به عنوان مثال در نمونه برنامه دیجیتال مارکتینگ کافی شاپ های زنجیره ای استارباکس، اهداف سازمان (کیفیت عالی و مطابق با سلیقه محلی)، مشتریان هدف (افراد با شرایط مالی متوسط به بالا)، بازار هدف (طراحی منحصربفرد بر اساس فرهنگ و شرایط کشور مقصد) و غیره مشخص شده است.

شرکت استارباکس با استفاده از این پلن، هم مشتریان خود را راضی نگه داشته و هم یک پلن درامدزایی موفق برای سازمان به ارمغان آورده است. در زیر، به شکلی ملموس تر به مفهوم مارکتینگ پلن خواهیم پرداخت.

marketing plan چیست؟

marketing plan چیست؟ مارکتینگ پلن مارکت پلن و تاثیر آن بر فروش از همان ابتدای شکل گیری یک کسب و کار مورد اهمیت است. در حقیقت، طراحی یک نمونه طرح مارکتینگ پلن نتیجه محورمانند برنامه ریزی برای یک سفر طولانی مدت است. شما در این سفر برای تجربه لذت بخش تر نیاز به یک نقشه راه برای تعیین مسیر، ابزار و وسایل مشخص و تخمینی از زمان رسیدن به مقصد مورد نظر دارید. با طراحی یک مارکتینگ پلن تاثیرگزار و موفق می توانید با یک تیر دو نشان بزنید! اولا با شناخت بیشتر از مشتریان خود، می توانید مشتریان فعلی خود را راضی نگه داشته و با آگاهی از نحوه سرچ آنلاین آنان می توانید با تبلیغات گوگل متناسب، مشتریان جدید جذب نمایید و دوما برای تیم فروش و دیگر ذینفعان سود مالی ایجاد کنید.

نمونه طرح مارکتینگ پلن

نمونه طرح مارکتینگ پلن یک برند معتبر و موفق می تواند شما را در انتخاب بهترین گزینه راهنمایی کند. البته باید توجه داشت که اتکای 100 درصد به یک نمونه پلن آماده دیجیتال مارکتینگ اقدام درستی نیست. هر کسب و کاری با ایده گرفتن از این نمونه ها و تحلیل درست و اساسی جدول swot شرکت خود می تواند یک مارکتینگ پلن منحصربفرد و موثر جهت رشد بیزینس خود ارائه دهد. مثلا در ارائه پلن دیجیتال مارکتینگ استارباکس، همانطور که پیشتر بحث شد، کشور و محل ارائه خدمات تعیین کننده بوده و هزینه پرداختی برای یک لیوان قهوه در کشورهای مختلف متفاوت در نظر گرفته می شود. در حالیکه در برنامه دیجیتال مارکتینگ شرکت دیگری مانند تیم هورتونز، بازار هدف به کشور کانادا محدود شده و هزینه یک لیوان قهوه در نقاط مختلف منطقه یکسان است.

کاربرد برنامه دیجیتال مارکتینگ در توسعه کسب و کار

کاربرد برنامه دیجیتال مارکتینگ در توسعه کسب و کار امری حائز اهمیت بوده و متخصصین دیجیتال مارکتینگ مانند شرکت دیجیتال مارکتینگ لوتوس همواره به آن توجه نموده اند. پیشتر درباره اینکه marketing plan چیست و همچنین مارکتینگ پلن مارکت پلن و تاثیر آن بر فروش چگونه است صحبت نمودیم. در اینجا با بررسی یک مارکتینگ پلن دیگر به درک بهتر موضوع می پردازیم. شرکتی مانند بوش را در نظر بگیرید. این شرکت از ترکیبی از استراتژی های تقسیم بندی دموگرافیک، روانشناختی و جغرافیایی استفاده می کند.

با استفاده از این استراتژی ها، در نمونه مارکتینگ پلن شرکت بوش مشتریانی از شرکت‌های خودروسازی، صنایع متنوع، گروه‌های اجتماعی طبقه بالا، متخصصین و مدیران هدف قرار می گیرند. با تعریف هدف اصلی (بهبود زندگی روزمره، افزایش راحتی، امنیت و بهره وری)، شرکت بوش مشتری را جذب نموده و باعث رشد برند خود نیز می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را در جلسه مشاوره رایگان (به ارزش 9 میلیون تومان) خدمت‌تان ارائه می‌کنند.