بازاریابی محتوا

راهنمای مطالعه

بازاریابی محتوا چیست؟

چگونه مطمئن می شوید که کسب و کار خود را با موثرترین شیوه، بازاریابی می کنید؟ مهم است که استراتژی بازاریابی شما کارآمد باشد. در دنیای امروز بازاریابی محتوا یکی از اصلی ترین استراتژی های یک کسب و کار است.

اگر از ۱۰ کارشناس بازاریابی محتوا خواسته شود زمینه فعالیت خود را تعریف کنند، ممکن است ۱۰ تعریف منحصر به فرد ارائه دهند، اما همه آنها احتمالا به همان مفهوم هسته ای اشاره می نمایند.

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی است که حول ایجاد، انتشار و توزیع محتوا به مخاطبان هدف به منظور جذب ترافیک جدید (و در نتیجه مشتریان جدید) به کسب و کار شما می چرخد.

بازاریابی محتوا تقریبا همیشه از طریق استفاده از رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و فیلم ها و کتاب های الکترونیک و دیگر ابزارهای قابل دانلود یا تعاملی که برند و تخصص شما را با خریدار ایده آل تان به اشتراک می گذارند، انجام می شود.

یک نمونه از بازاریابی محتوا

فرض کنید شما یک مربی بدنسازی و تناسب اندام هستید. کسب و کار شما در طی سال های اخیر هیچ گونه رشد و پیشرفتی نداشته است. بنابراین تصمیم می گیرید یک وبلاگ شخصی راه اندازی کنید و هر هفته یک یا دو پست بهینه شده با کلمات کلیدی برای تناسب اندام، تغذیه صحیح و کاهش وزن در آن قرار دهید. این پست ها در طول زمان در موتورهای جستجو رتبه بندی می شوند و هنگامی که افراد شروع به جستجو در مورد روش های کاهش وزن و تناسب اندام می کنند، پست های وبلاگ شما در نتایج موتورهای جستجو به آن ها پیشنهاد می گردد. بازدیدکنندگان وارد وبلاگ شده و از مطالب ارزشمند و تخصصی آن بهره می برند. در حالی که بعضی از آن ها تصمیم می گیرند تا خودشان به تنهایی تغییراتی در روند زندگی خود ایجاد کنند، دیگران به شما اعتماد نموده و برای مشاوره تماس می گیرند و در نهایت در دوره های آموزشی و تمرینی شما ثبت نام می کنند.

همانطور که در مثال فوق مشاهده کردید بازاریابی محتوا یکی از موثرترین راه ها برای هدایت مشتریان بالقوه به سوی کسب و کارهای مختلف است..

کاربرد بازاریابی محتوا در کسب و کار

۱- ایجاد اعتماد برای بازدید کنندگان

همانطور که در بالا نشان داده شد، مربی تناسب اندام از تخصص خود برای کسب اعتماد خوانندگان آنلاین استفاده کرد. هر چه محتویات بیشتری تولید می کنید و با مخاطبان مورد نظرتان به اشتراک می گذارید، برای آن ها واضح تر می شود که شما در زمینه فعالیت خود متخصص هستید. افراد به کارشناسان اعتماد دارند و آن ها را استخدام می کنند تا به حل مسائل کمک نمایند.

۲- آگاهی از برند

بیایید صادق باشیم، اکثر مردم در مورد کسب و کار شما نمی دانند و وقت آن است که این روند را تغییر دهید. اگر بازاریابی محتوا را به درستی انجام دهید، می توانید از آن برای افزایش قابل توجه ترافیک ورودی به سایت خود استفاده کنید. تداوم ترافیک با کیفیت و افزایش لینک های ورودی به سایت باعث شناخت بیشتر برند شما می گردد. از طریق بازاریابی محتوا قادر به ایجاد آگاهی بیشتر و هدایت کسب و کار خود خواهید بود و از آن برای نشان دادن مهارت و تخصصتان استفاده خواهید نمود.

۳- سئو

هنگامی که مرورگر خود را باز کرده و یک کلمه کلیدی یا عبارت را در گوگل تایپ می کنید، موتور جستجو شروع به کار می کند تا اطلاعات مربوط به جستجوی شما را نشان دهد. وقتی که یک محتوای تخصصی و ارزشمند برای به اشتراک گذاشتن با خریداران هدف ایده آل خود ایجاد می کنید، گوگل تشخیص می دهد که محتوای شما مفید است و آن را به عنوان پاسخ به افراد در نتایج خود نشان می دهد.

الگوریتم های موتور جستجو همیشه در حال تغییر هستند، تا زمانی که شما به طور مداوم محتوای مفید تولید کنید و آن را به روز نگه دارید و این محتوا آموزنده و برای حل مشکلات و یا پاسخ به سوالات تولید گردد و همچنین مرتبط یا کلمات و عبارت مورد نظر جستجوگر باشد، موتورهای جستجو وبسایت شما را در رتبه بالاتری قرار می دهند.

۴- ایجاد مشتریان بالقوه برای کسب و کار

ما نیاز به مشتریان بالقوه جدید داریم تا به سمت کسب و کارمان هدایت شوند و در نهایت آنچه را که برای فروش داریم خریداری نمایند. بازاریابی محتوا موجب می شود تا مشتریان بالقوه بتوانند از طریق محتوای آموزنده و مفید شما را پیدا کنند، حتی زمانی که تصمیمی برای خرید ندارند. شما برای فروش به مشتریان بالقوه نیاز دارید و بازاریابی محتوا، راهی برای رسیدن به آنهاست.

۵- جذب خریداران ایده آل

همه چیزهایی که در مورد مشتریان بالقوه گفتیم ارزشمند است، اما فراوانی مشتریان بالقوه نامناسب شما را به جایی نخواهد رساند. بنابراین نیاز به جذب خریداران ایده آل دارید.

زیبایی بازاریابی محتوا این است که در حالی که تخصص خود را به جهان اثبات می کنید، تنها افرادی که واقعا علاقه مند به آنچه شما ارائه می دهید هستند آن را مشاهده می نمایند. این خوانندگان تنها کسانی هستند که جذب کسب و کار شما می شوند و وارد وبلاگ شما می گردند. محتوای مفید آن ها را اسیر می کند و علاقه مند می شوند تا فرم دریافت اطلاعات شخصی مخاطبان را پر کنند و بتوانند به محتوای بیشتری دست یابند. شما با این کار مشتریان واقعی خود را شناسایی می کنید و تیم فروش خود را بر روی آنها متمرکز می نمایید. این یعنی صرفه جویی در زمان، پول و انرژی.

4.2/5 - (5 امتیاز)
شاید این مطالب را دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، به‌رایگان وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را خدمت‌تان ارائه می‌کنند.

تماس با کارشناسان لوتوس: 09122789023