دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

دیجیتال مارکتینگ از روش‌های نوین بازاریابی محسوب می‌شود. در دنیای مدرن و شلوغ امروزی تبلیغات مناسب می‌تواند بقای شرکت‌ها و کار آفرینان را تضمین کند. اما همان‌طور که می‌دانید تبلیغات و طراحی برند امروزی دیگر مانند گذشته نیست. امروزه کمتر کسی را می‌بینید که از دستگاه چاپ، روزنامه، رادیو و تلویزیون برای تبلیغات استفاده کند. البته این بدین معنا نیست که این روش‌ها به‌کلی از کار افتاده‌اند، بلکه روش‌های جدید تبلیغات بسیار موثرتراند. بازاریابی دنیای مدرن بر بستر دنیای مجازی شکل گرفته است.

استفاده از شبکه‌ی اینترنت، شبکات مجازی از جمله اینستاگرام و تلگرام، ایمیل‌ها و غیره از ابزارهای تبلیغات و بازاریابی مجازی به‌شمار می‌روند. آژانس دیجیتال مارکتینگ لوتوس از معتبرترین شرکت‌های بازاریابی دیجیتالی و شرکت دیجیتال مارکتینگ به‌شمار می‌رود که سالیانه رضایت بسیاری از کارآفرینان و شرکت‌ها را کسب می‌کند. اما برای آشنایی هرچه بیشتر با این شرکت و امکاناتی که فراهم می‌کند بیایید به تعریف بازاریابی دیجیتال بپردازیم.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

تعریف دیجیتال مارکتینگ یعنی مجموعه فعالیت‌هایی بازاریابی که بر بستر فضای مجازی و اینترنت توسط دیجیتال مارکتر صورت می‌گیرد و باعث شناساندن کالا یا خدمت مورد نظر به تمام افراد جامعه‌ی مورد هدف می‌شود. دنیای مدرن امروزی بسیاری از کارها را آسان‌تر از پیش کرده است. امروزه مشاغل از طریق شبکه‌های مجازی، موتورهای جست و جو، وب سایت‌ها و غیره با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند. بازاریابی دیجیتالی منجر به برندسازی شرکت‌ها می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، امروزه با تعدد مشاغل و کالاهای مشابه روبه‌رو هستیم. در این بازار شلوغ، شرکتی برنده است که برای متقاضیانش شناخته شده باشد. نمونه‌ی این اتفاق را در محبوبیت برندهای معروف ورزشی مانند نایک و آدیداس می‌توانید ببینید. دروغ نیست اگر بگوییم این دو شرکت به تنهایی نگاه تمام متقاضیان را به سمت خود معطوف کرده‌اند. اما دلیل این محبوبیت تنها کیفیت بالای این محصولات نیست، بلکه برندینگ تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی و حرفه‌ای آن‌هاست.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

نقش مهم برندسازی در ديجيتال ماركتينگ چیست؟

بگذارید درباره‌ی اهمیت برند این‌طور بگوییم: برندسازی موفق حرف اول و آخر را در ديجيتال ماركتينگ می‌زند. دنیای کسب و کار امروزه کاربران را مجاب می‌کند تا به فضای مجازی روی بیاورند. تمامی شرکت‌های معتبر به صورت آنلاین در وب سایت و بسیاری نیز به‌طور همزمان در شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند. میزان استفاده‌ی روزانه‌ و بالای مردم از فضای مجازی به‌قدری زیاد است که این بستر را برای کسب و کارهای آنلاین فراهم کرده است. و در این فضا است که داشتن نام و نشان و برند خوبی وجه تمایز شرکت‌ها را مشخص می‌کند.

شرکت مارکتینگ لوتوس با در اختیار داشتن افراد ماهر در عرصه‌ی برندسازی و دیجیتال مارکتینگ از شرایط لازم برای به چشم آمدن فعالیتتان آگاه است. این شرکت با استفاده از استراتژی‌های خلاقانه‌ای که در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد، رویای داشتن تجارتی موفق و معتبر را برای آن‌ها تحقق می‌بخشد.

برندسازی در دیجیتال مارکتینگ

خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ یعنی چه؟

کار دیجیتال مارکتینگ با آژانس‌های تبلیغاتی سنتی بسیار متفاوت است. در بازاریابی دیجیتالی و مدرن امروزی تمرکز بر روی رفع نیاز بازار هدف از طریق تفکر خلاقانه و خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ است. این موضوع باعث می‌شود تا وظیفه‌ی این شکل از بازاریابی نوین تنها معطوف به تبلیغات نباشد. در این شیوه از بازاریابی با تحلیل و بررسی داده‌ها روبه‌رو هستیم. بدین طریق افرادی که در شرکت‌های ديجيتال ماركتينگ و آژانس دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنند به نقاط قوت و ضعف و چگونگی رفع و برطرف نقایص کسب و کارها آشنا می‌شوند.

با استفاده از خدمات فنی، دانش و آشنایی با فضای تحت وب و مجازی، آژانس‌های بازاریابی دیجیتالی به درک عمیقی از رسانه‌های در دسترس می‌رسند. که منجر به پیدا کردن راه‌حل‌های گوناگون برای رفع نیاز مشتریان می‌شوند. این اتفاقات نه تنها باعث صرفه‌جویی در زمان متقاضیان می‌شود، بلکه به استمرار و طولانی بودن موفقیت‌های آنان نیز کمک می‌کند.

ديجيتال ماركتينگ چيست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار یعنی ارتباط و اثرگذاری بر مشتری های احتمالی در فضای آنلاین. اگر بازاریابی دیجیتال را به شیوه درست و اصولی انجام دهید، در زمان و مکان درست به افرادی دسترسی پیدا می کنید که احتمالا در آینده به مشتری شما تبدیل خواهند شد. ایمیل و تماس های مستقیم روش های منسوخ شده ای هستند. ما زمان زیادی را در فضای مجازی می گذرانیم و به طور مداوم از گوشی های هوشمند خود استفاده می کنیم. این یک حقیقت تلخ است که بیشتر مردم تبلیغات کاغذی و بروشورها را نادیده می گیرند چون مشغول جست و جو در دنیای دیجیتال هستند. حقیقت معنی دیجیتال مارکتینگ زمانی کاملا درک می شود که پیشرفت بیزینس خود را ببینید.

لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ

لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل موارد گوناگونی می شود که بر اساس صلاح دید دیجیتال مارکتر بعضی یا همه آن ها به کار گرفته می شوند. دیجی مارکتینگ هرگونه بازاریابی است که یک شرکت در فضای آنلاین انجام می دهد. مانند تبلیغات هزینه دار شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ. این خدمات به دلیل تغییرات فرهنگی، تکنولوژیکی و اجتماعی هر روز بیشتر و بیشتر رایج می شود. وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ در جلسه مشاوره ای که خواهید داشت مشخص می گردد. این افراد صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ را بلدند و تجربه کاری بالایی در این زمینه دارند. در نتیجه می توانید امور بازاریابی شرکت خود را به این اشخاص بسپارید. توصیه اول این افراد این است که همواره با مشتریان خود در ارتباط باشید.

همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ

همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ را در این مقاله به شما توضیح می دهیم. همانطور که دنیا دیجیتال تر می شود، روش های ما برای تبلیغات و بازاریابی نیز تکامل می یابند. درآمد دیجیتال مارکتینگ نه تنها بهتر از بازاریابی سنتی است بلکه راهی مستقیم تر برای ارتباط گرفتن با مخاطبان هدف ارائه می دهد. شاخه های دیجیتال مارکتینگ گسترده هستند و گاهی لازم است برای هر کدام از این شاخه ها یک تیم دیجیتال مارکتینگ را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که بهترین ایده های تولید محتوا به طور مستقیم از منشا حاصل می شود یعنی از مشتری ها. به عبارت دیگر ایده تولید محتوا از نیاز مخاطبان سرچشمه می گیرد. مدیریت دیجیتال مارکتینگ از موضوعاتی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد.

سایت دیجیتال مارکتینگ

در سایت دیجیتال مارکتینگ لوتوس پروژه های موفقی که با رعایت اصول تخصصی میزان فروش خود را افزایش داده اند، قابل مشاهده هستند. شغل دیجیتال مارکتینگ تلاشی در جهت ایجاد تعامل آنلاین است. این اتفاق از طریق وب سایت ها، فیلم ها، تصاویر، محتوای متنی و صفحات شبکه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان صورت می گیرد. اصول و اجزای دیجیتال مارکتینگ در وهله اول به یک استراتژی خاص نیاز دارد تا بتواند درگیری مخاطب با برند را هدایت کند. نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ می تواند شامل مواردی همچون افزایش نرخ کلیک، بهینه سازی طبق موتورهای جست و جو و تبلیغات در پلتفرم های اجتماعی باشد. در ادامه به سوال دیجیتال مارکتینگ چیست به طور مفصل و دقیق پاسخ می دهیم.

معنی دیجیتال مارکتینگ

معنی دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز گسترده تر از یک تعریف ساده است. در واقع می توان گفت فعالیت قدرتمندی است که کسب و کارها را قادر می سازد که در زمان مناسب سر راه افراد مناسب قرار بگیرند. این مواجهه احتمال اینکه برند شما را به عنوان برند مجبوب خود انتخاب کنند، بالا می برد. اگر در فضای آنلاین فعالیت می کنید، بازاریابی دیجیتال بسیار برای افزایش فروشتان موثر است. لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ را می توانید در سایت لوتوس مشاهده کنید. در ضمن با اجرای مراحل و انواع کمپین های دیجیتال مارکتینگ می توانید در کوتاه مدت به نتیجه دلخواه خود برسید. مارکتینگ مفهومی عمیق و گسترده است که شامل فرایندهای گوناگون اجرایی و استراتژیک می شود.

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

شاخه های دیجیتال مارکتینگ شامل فعالیت در وب سایت و شبکه های اجتماعی می شود. بسیاری از کسب و کارها از قدرت نفوذ کانال های ارتباطی دیجیتال مانند موتور جست و جوی گوگل و تبلیغات آنلاین استفاده می کنند تا مردم را از حضور خویش در بازار مطلع کنند. دیجیتال مارکتینگ چیه ؟ طیف وسیعی از تاکتیک ها و اندوخته ها وجود دارند که زیرمجموعه شغل دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند. دیجیتال مارکترها تصویر واضحی از این شاخه های گوناگون حوزه دیجیتال مارکتینگ دارند و می دانند که کدام فعالیت، کمپانی مدنظر را مستقیما به اهداف کلی خود می رساند. اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ زمانی مشخص می شود که در مدت زمان کوتاهی کسب و کار در حال رکود خود را در اولین جایگاه های فروش مشاهده می کنید.

صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ

صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ بهتر است به متخصص این حوزه سپرده شود. دلایل بی پایانی وجود دارد که انجام این اقدامات را برای حل مشکلات بسیاری از بیزینس ها تضمین می کند. ولی اگر تازه با این مفهوم آشنا شده اید، بد نیست با دو تا از مهم ترین مزایای استفاده از مارکتینگ دیجیتال به زبان ساده آشنا شوید. اینترنت دروازه ای است به روی مردمی که ممکن است روزی به مشتری شما تبدیل شوند. با حضور مجازی خود می توانید به تعداد بیشتری از مشتریان نسبت به بازاریابی غیر آنلاین دست پیدا کنید. از طریق تماس با شماره تلفن های سایت دیجیتال مارکتینگ لوتوس می توانید یک جلسه مشاوره رایگان رزرو کنید. جلسات مشاوره بازاریابی می توانند وضعیت کسب و کار شما را زیر و رو کنند.

دیجیتال مارکتینگ چیه؟

پاسخ سوال دیجیتال مارکتینگ چیه مفصل تر از آن است که در این مقاله دیجیتال مارکتینگ بتوان به طور کامل به آن پرداخت. دیجی مارکتینگ به معنای شناخته شدن برند و رسیدن به بالاترین سطح فروش از طریق اعتمادسازی در فضای آنلاین است. دانستن همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ نیازمند کسب دانش و تجربه در این زمینه است و در این مقاله نمی گنجد. با دنبال کردن اخبار دیجیتال مارکتینگ نیز می توانید اطلاعات خوبی کسب کنید. یکی از ابزارهای این حوزه استفاده از تبلیغات گوگل است. در این روش شما با پرداخت هزینه در نتایج اول این موتور جست و جو قرار می گیرید. چون نتایج عملیات سئو در طول زمان مشخص می شوند، کسب و کارها می توانند در ابتدای کار از این ابزار بهره بگیرند.

مراحل و انواع کمپین های دیجیتال مارکتینگ

مراحل و انواع کمپین های دیجیتال مارکتینگ تاثیر عمده در بیشتر دیده شدن برند شما دارند. این کمپین ها تلاش هایی سازمان یافته برای پیشبرد یک هدف خاص شرکت هستند. کمپین می تواند محصول جدید مجموعه شما را به مردم معرفی کند و یا از مشتریان بازخورد بگیرد. برگزاری کمپین ها از وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ است. انواع مختلفی از کمپین ها وجود دارد مانند کمپین بازاریابی محصول، کمپین توسعه برند و همینطور کمپین بازاریابی محتوا. هر کدام از انواع کمپین ها هدف مخصوص به خود را دنبال می کنند. مدیریت دیجیتال مارکتینگ باید با توجه به آنالیز دقیق کسب و کار، نوع کمپین را مشخص کند. به نظر می رسد که در دنیای کنونی، تمرکز اصلی شما برای ارتقای کسب و کار باید دسترسی به مخاطبان هدف باشد.

دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار

دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار دستاوردهای زیادی به همراه دارد. از روش های اندازه گیری مختلف برای آگاهی از اثرگذاری استراتژی خود استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای بزرگ آن این است که به شما یا مشاورین این حوزه اجازه می دهد تا بتوانید نتایج کار خود را مشاهده کنید. اگر تا به حال تبلیغی را در روزنامه منتشر کرده باشید، می دانید که اندازه گیری میزان اثرگذاری آن بر کسب و کارتان غیر ممکن خواهد بود. به بیان دیگر می توانید نرخ تاثیرگذاری را با استفاده از ابزارهای آنالیز بررسی کنید. هم اکنون درآمد دیجیتال مارکتینگ نیز نسبت به گذشته افزایش یافته است. در ابتدای راه لازم نیست همه شاخه های دیجیتال مارکتینگ را به کار ببندید. این کار باید به طور هدفمند انجام شود.

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ به قدری است که آینده کسب و کار شما را مشخص میکند.حتی اگر هم اکنون یک استراتژی فوق العاده برای شرکت خود ندارید، همچنان راه های گوناگونی برای شروع وجود دارد. برای جلوگیری از غرق شدن در تمام ابزارهای موجود، بهتر است از یک چارچوب مشخص بهره بگیرید. در اینجا بعضی از جنبه های مارکتینگ دیجیتال مهم را به شما معرفی می کنیم. این راه های ارتباط با مشتری کاملا در مالکیت شما هستند. این موارد شامل وب سایت، پروفایل شبکه های اجتماعی، برندینگ (شامل لوگو و هویت) و محتوای متنی منتشر شده توسط شما هستند. سایت های برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ می توانند در همه این موارد به پرورش شرکت و یا برند شما کمک کنند.

اصول و اجزای دیجیتال مارکتینگ

اصول و اجزای دیجیتال مارکتینگ آن را به یک علم تبدیل کرده است. با بررسی لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ و مشورت با یک متخصص، خدمت موردنیاز کمپانی خود را شناسایی کنید. پیگیری اخبار دیجیتال مارکتینگ هم میزان آگاهی شما را بالا می برد. در اصول مارکتینگ بین تاکتیک های برون گرا و درون گرا تفاوتی وجود ندارد و هر دو دارای اهمیت هستند. تاکتیک های بازاریابی دیجیتال برونگرا در جهت انتقال پیام بازاریابی به تعداد هر چه بیشتر از افراد است. صرف نظر از اینکه این پیام مورد استقبال مخاطب قرار می گیرد یا خیر. معمولا بنرهایی در سایت که قصد دارد شما را به خرید محصولی خاص ترغیب کند، در این دسته از انواع دیجیتال مارکتینگ قرار می گیرند.

مدیریت دیجیتال مارکتینگ

مدیریت دیجیتال مارکتینگ کلیدی ترین فعالیتی است که باید برای کسب و کار خود انجام دهید. آگاهی از معنی دیجیتال مارکتینگ و اتخاذ تصمیم های هوشمندانه، روند صعودی هر شرکتی را تضمین می کند. بررسی انواع نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ به همراه مشاورتان در تصمیم گیری های اثرگذار کمک کننده خواهد بود. یکی از انواع بازاریابی دیجیتال، بازاریابی درونگرا است. در این شیوه از مدیریت مارکتینگ، از محتوایی سودمند برای مخاطب استفاده می شود تا این مشتریان حقیقی به وب سایت مورد نظر جذب شوند. وبلاگ ها همچنان از قوی ترین ابزارهای بازاریابی درونگرا به حساب می آیند. در تولید محتوای وبلاگ ها باید سعی کنید مخاطب را از سردرگمی در بیاورید و به زبانی دیگر گرهی از گره مشکلاتش را باز کنید.

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده تمامی ابزارها و روش هایی است که برای توسعه بیزینس ها به کار گرفته می شود. این یک جواب ساده برای سوال دیجیتال مارکتینگ چیست می باشد. کارشناسان سایت دیجیتال مارکتینگ لوتوس با تخصص و تجربه خود می توانند پاسخگوی نیاز شما در حوزه دیجیتال مارکتینگ باشند. تیم دیجیتال مارکتینگ به طور مرتب وضعیت پیشرفت کار را بررسی و آنالیز می کند. در این میان محتوا اهمیت زیادی دارد. وقتی محتوایی تولید می کنید که کاملا با نیاز مخاطب هدف شما مرتبط است و سوالاتش را پاسخ می دهد، این افراد را مانند آهنربا به سایت خود جذب می کنید. مخاطبی که با سایت شما درگیر شود، به احتمال زیاد در آینده به مشتری تبدیل می شود.

سایت های برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ

سایت های برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ به جای شما فرمان بازاریابی کسب و کار را به دست می گیرند. در جلسات مشاوره بازاریابی، مراحل و انواع کمپین های دیجیتال مارکتینگ برای کارفرما توضیح داده می شود. بنابراین برای حضور در فضای رقابتی بازار لازم نیست حتما خودتان از صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ مطلع باشید. در این قسمت با انواع روش های بازاریابی درونگرا که سایت های برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند، آشنا می شویم. دیجیتال مارکترها معمولا از ترکیب کانال های شبکه های اجتماعی برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده می کنند. این فضاها برای برقراری ارتباط با مشتریان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بازاریابی محتوا روش دیگری از مارکتینگ است که بازدید سایت را بالا می برد.

وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ

وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ شامل استفاده از تاکتیک های درست و به روز برای ارتقای جایگاه شرکت شماست. در این مقاله دیجیتال مارکتینگ تا حد امکان همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ را برای شما شرح دادیم. بهینه سازی برای موتورهای جست و جو عملی است که بر روی سایت و محتوای آن انجام می شود تا شانس وب سایت را برای نمایش در نتایج موتورهای جست و جو بالا ببرد. هر چه جایگاه بهتری در نتایج داشته باشید، ترافیک سایت شما به طور طبیعی بیشتر می شود. بنابراین سئو اولویت کارشناسان دیجیتال مارکتینگی است که نمی خواهند به تبلیغات تکیه کنند. سئو و بازاریابی محتوا دست در دست هم و به همراه یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی، با عنوان کلی سئو یاد می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را در جلسه مشاوره رایگان (به ارزش 9 میلیون تومان) خدمت‌تان ارائه می‌کنند.