دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ تهران
راهنمای مطالعه

دیجیتال مارکتینگ از روش‌های نوین بازاریابی محسوب می‌شود. در دنیای مدرن و شلوغ امروزی تبلیغات مناسب می‌تواند بقای شرکت‌ها و کار آفرینان را تضمین کند. اما همان‌طور که می‌دانید تبلیغات و طراحی برند امروزی دیگر مانند گذشته نیست. امروزه کمتر کسی را می‌بینید که از دستگاه چاپ، روزنامه، رادیو و تلویزیون برای تبلیغات استفاده کند. البته این بدین معنا نیست که این روش‌ها به‌کلی از کار افتاده‌اند، بلکه روش‌های جدید تبلیغات بسیار موثرتراند. بازاریابی دنیای مدرن بر بستر دنیای مجازی شکل گرفته است.

استفاده از شبکه‌ی اینترنت، شبکات مجازی از جمله اینستاگرام و تلگرام، ایمیل‌ها و غیره از ابزارهای تبلیغات و بازاریابی مجازی به‌شمار می‌روند. آژانس دیجیتال مارکتینگ لوتوس از معتبرترین شرکت‌های بازاریابی دیجیتالی و شرکت دیجیتال مارکتینگ به‌شمار می‌رود که سالیانه رضایت بسیاری از کارآفرینان و شرکت‌ها را کسب می‌کند. اما برای آشنایی هرچه بیشتر با این شرکت و امکاناتی که فراهم می‌کند بیایید به تعریف بازاریابی دیجیتال بپردازیم.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

تعریف دیجیتال مارکتینگ یعنی مجموعه فعالیت‌هایی بازاریابی که بر بستر فضای مجازی و اینترنت توسط دیجیتال مارکتر صورت می‌گیرد و باعث شناساندن کالا یا خدمت مورد نظر به تمام افراد جامعه‌ی مورد هدف می‌شود. دنیای مدرن امروزی بسیاری از کارها را آسان‌تر از پیش کرده است. امروزه مشاغل از طریق شبکه‌های مجازی، موتورهای جست و جو، وب سایت‌ها و غیره با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند. بازاریابی دیجیتالی منجر به برندسازی شرکت‌ها می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، امروزه با تعدد مشاغل و کالاهای مشابه روبه‌رو هستیم. در این بازار شلوغ، شرکتی برنده است که برای متقاضیانش شناخته شده باشد. نمونه‌ی این اتفاق را در محبوبیت برندهای معروف ورزشی مانند نایک و آدیداس می‌توانید ببینید. دروغ نیست اگر بگوییم این دو شرکت به تنهایی نگاه تمام متقاضیان را به سمت خود معطوف کرده‌اند. اما دلیل این محبوبیت تنها کیفیت بالای این محصولات نیست، بلکه برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی و حرفه‌ای آن‌هاست.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

نقش مهم برندسازی در ديجيتال ماركتينگ چیست؟

بگذارید درباره‌ی اهمیت برند این‌طور بگوییم: برندسازی موفق حرف اول و آخر را در ديجيتال ماركتينگ می‌زند. دنیای کسب و کار امروزه کاربران را مجاب می‌کند تا به فضای مجازی روی بیاورند. تمامی شرکت‌های معتبر به صورت آنلاین در وب سایت و بسیاری نیز به‌طور همزمان در شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند. میزان استفاده‌ی روزانه‌ و بالای مردم از فضای مجازی به‌قدری زیاد است که این بستر را برای کسب و کارهای آنلاین فراهم کرده است. و در این فضا است که داشتن نام و نشان و برند خوبی وجه تمایز شرکت‌ها را مشخص می‌کند.

شرکت مارکتینگ لوتوس با در اختیار داشتن افراد ماهر در عرصه‌ی برندسازی و دیجیتال مارکتینگ از شرایط لازم برای به چشم آمدن فعالیتتان آگاه است. این شرکت با استفاده از استراتژی‌های خلاقانه‌ای که در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد، رویای داشتن تجارتی موفق و معتبر را برای آن‌ها تحقق می‌بخشد.

برندسازی در دیجیتال مارکتینگ

خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ یعنی چه؟

کار دیجیتال مارکتینگ با آژانس‌های تبلیغاتی سنتی بسیار متفاوت است. در بازاریابی دیجیتالی و مدرن امروزی تمرکز بر روی رفع نیاز بازار هدف از طریق تفکر خلاقانه و خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ است. این موضوع باعث می‌شود تا وظیفه‌ی این شکل از بازاریابی نوین تنها معطوف به تبلیغات نباشد. در این شیوه از بازاریابی با تحلیل و بررسی داده‌ها روبه‌رو هستیم. بدین طریق افرادی که در شرکت‌های ديجيتال ماركتينگ و آژانس دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنند به نقاط قوت و ضعف و چگونگی رفع و برطرف نقایص کسب و کارها آشنا می‌شوند.

با استفاده از خدمات فنی، دانش و آشنایی با فضای تحت وب و مجازی، آژانس‌های بازاریابی دیجیتالی به درک عمیقی از رسانه‌های در دسترس می‌رسند. که منجر به پیدا کردن راه‌حل‌های گوناگون برای رفع نیاز مشتریان می‌شوند. این اتفاقات نه تنها باعث صرفه‌جویی در زمان متقاضیان می‌شود، بلکه به استمرار و طولانی بودن موفقیت‌های آنان نیز کمک می‌کند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در تعريف ديجيتال ماركتينگ باید گفت بازاریابی دیجیتالی شکل جدید بازاریابی قدیمی است. ظهور اینترنت و فضای مجازی باعث شده  بازاریابی نیز با تغییر رویه کاری همراه باشد و اصول خود را در بستر فضای مجازی برپا کند. البته باید ذکر شود که بازاریابی امروزی بسیار کارآمدتر از گذشته است و دلیل آن هم استفاده از اینترنت می‌باشد. آژانس دیجیتال مارکتینگ امروزی کاربران زیادی را از سراسر نقاط جغرافیایی به یکدیگر وصل می‌کند.

پس در جواب دیجیتال مارکتینگ چیست؟ میتوان گفت بدین طریق کاربران برای سفارش یک کالا یا مشاهده‌ی محصولات نیازی ندارند که حتماً در یک مکان حقیقی مانند مغازه حضور داشته باشند. چه بسا که کیلومترها نیز فاصله داشته باشند. دیجیتال مارکتر کمک می‌کند تا این اتصال قدرتمند و با کیفیت حفظ شود. این شیوه از بازاریابی همراه با خلاقیت‌های گوناگونی است که در برنامه‌های تقویمی اجرا می‌شوند. در واقع می‌شود گفت که دیجیتال مارکتینگ، علم و دانش بسیار پر اهمیتی در کسب و کار است.

امتیاز دهید
شاید این مطالب را دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، به‌رایگان وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را خدمت‌تان ارائه می‌کنند.

تماس با کارشناسان لوتوس: 09122789023