جستجو کردن
Close this search box.
پلن درآمدزایی

پلن درآمدزایی و تاثیر آن بر فروش

فهرست مطالب

پلن درآمدزایی و تاثیر آن بر فروش را در این مقاله با هم بررسی می کنیم. پلن درآمدزایی جزء اساسی روند فروش محصولات و خدمات شماست. بدون داشتن یک ساختار و برنامه ریزی مشخص نمی توانید در مسیر فروش به موفقیت های مورد نظر سازمان دست یابید. نکته جالب توجه این است که همه افراد موجود در سازمان می توانند از داشتن برنامه‌های فروش هدفمند، قابل اجرا و سازماندهی شده سود ببرند. پلن درآمدزایی یک برنامه ریزی هدفمند می باشد. این کار با بکارگیری استراتژی های مناسب، شناخت بازار، اهداف مالی و درنظرگیری مخاطبین محصولات و خدمات شما، فروش سازمان را افزایش می دهد. این نوع برنامه ریزی، به تیم فروش شما آگاهی و دید لازم از اهداف، نیازها و بینش سازمانی شما ارائه می دهد.

با تمرکز بر جدول swot در مراحل مختلف کسب و کار، موانع، چالش ها، ضعف ها و تهدیدهای پیش رو مشخص خواهد شد. سپس با طراحی پلن درآمدزایی متمرکز بر فروش استراتژیک، این مشکلات به درستی مدیریت شده و سطح فروش سازمان بالا می رود. در این راستا می توان با توجه به نیازهای سازمان از انواع پلن درامدزایی استفاده کرد. مانند پلن فروش 30-60-90 روزه، پلن فروش هم ‌راستا با بازاریابی، برنامه فروش استراتژیک توسعه کسب ‌و کار، طرح توسعه بازار با تاثیر مثبت در پلن فروش، برنامه فروش محصولات جدید، برنامه تکنیک‌های فروش، برنامه فروش مبتنی بر قلمرو و برنامه بودجه فروش استفاده نمود.

پلن درآمدزایی و تاثیر آن بر فروش

انواع پلن درامدزایی

انواع پلن درامدزایی همانطور که گفته شد شامل پلن فروش 30-60-90 روزه، پلن فروش هم ‌راستا با بازاریابی، پلن فروش استراتژیک توسعه کسب ‌و کار و غیره می شود. به عنوان مثال، پلن درآمدزایی 30-60-90 روزه بر اساس چارچوب زمانی تعریف می شود. در این پلن، شما سه هدف کلی مشخص خواهید کرد: یک هدف 30 روزه، یک هدف 60 روزه، و یک هدف 90 روزه. در طراحی پلن درآمدزایی هم ‌راستا با بازاریابی، تمرکز بر شناخت اساسی خریداران بالقوه و همسو کردن پیام‌های بازاریابی با اهداف فروش خواهد بود. تعامل قوی میان استراتژی های بازاریابی و اهداف فروش تضمین کننده روابط درست میان کارکنان می باشد. به همین جهت دستیابی به نیازها و خواسته های فردی و سازمانی شرکت شما میسر خواهد شد.

به عنوان مثالی دیگر، در پلن فروش استراتژیک توسعه کسب ‌و کار، تمرکز بر جذب بیزینس های جدید از طریق شبکه سازی و انجام فعالیت های ارتباطی متمرکز است. توسعه کسب و کار برای موفقیت بلندمدت سازمان شما بسیار ضروری است. زیرا به شما کمک می کند تا چشم انداز رقابتی حوزه صنعتی خود را بهتر درک کرده و استراتژی های لازم را در راستای رشد بیشتر در بازار رقابتی در نظر بگیرد. اگر شما نیز برای انتخاب بهترین پلن درامدزایی به دنبال یک شرکت دیجیتال مارکتینگ متخصص میگردید، همین حالا با تیم لوتوس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

انواع پلن درآمدزایی

طراحی پلن درآمدزایی

طراحی پلن درآمدزایی محدود به ارائه یک طرح کلی برای فروش محصولات و خدمات سازمان نیست. برای آنکه انواع پلن درامدزایی ارزش و محتوای عملی داشته باشند، باید براساس استراتژی های سطح بالا، آگاهانه و باکیفیت برنامه ریزی شوند. در طراحی پلن درآمدزایی باید به مواردی مانند جمع آوری اطلاعات و روند فروش، بررسی اهداف و معیارهای دستیابی به موفقیت، تحلیل وضعیت فعلی سازمان، پیش بینی فروش، شناسایی شکاف ها و تهدیدها، درنظرگیری ایده های جدید و همچنین انجام اقدامات مورد نیاز توجه نمود.

از آنجا که “خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج”، سپردن این مسئولیت مهم به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر که آگاهی لازم درباره انواع پلن درامدزایی و کسب درآمد در مدل های گوناگون کسب و کارهای B2B و B2C را دارد، می تواند از نگرانی ها و چالش های شما کاسته و به شما در تصمیم گیری بهتر کمک نماید.

طراحی پلن درآمدزایی

پلن درامدزایی و کسب درآمد

پلن درامدزایی و کسب درآمد از مهم ترین اهداف هر کسب و کاری محسوب می شود. انتخاب مناسب ترین نمونه برنامه ریزی بازاریابی و فروش بسیار حائز اهمیت می باشد. تصمیم گیری آگاهانه می تواند فروش و در نتیجه درآمد شرکت شما را چندین برابر کند. جهت برنامه ریزی برای دستیابی به بهترین پلن درآمدزایی و تاثیر آن بر فروش باید موقعیت فعلی و موقعیت مورد نظر خود را شناخته، تیمی متخصص با وظایف مشخص تشکیل داده، بازار هدف را به خوبی تحلیل نموده و در نهایت با استفاده از تکنیک ها و ابزار مشخص در مسیر تحقق پلن درآمدزایی خود حرکت نمایید.

اگر مشتریان کسب و کار شما مصرف کنندگان نهایی نیستند و با کسب و کارهای دیگر در تعامل هستید، در مسیر بازاریابی دیجیتالی حتما باید با یک تیم دیجیتال مارکتر حرفه ای مانند تیم متخصصین لوتوس همکاری کنید. زیرا ما به دلیل سال ها تجربه همکاری با کسب و کارهای ایرانی و خارجی، از چالش های پیش روی شما مطلع هستیم. همواره تلاش می کنیم با معرفی انواع پلن فروش b2b به شما در راستای کسب درآمد بالاتر و افزایش سهم بازار مشاوره دهیم. سپس به صورت نتیجه محور، کمپین های دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال برندینگ شما را اجرا کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را در جلسه مشاوره رایگان (به ارزش 9 میلیون تومان) خدمت‌تان ارائه می‌کنند.