seo و بهینه سازی موتورهای جستجوگر

SEO چیست؟

فهرست مطالب

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو ، روند بهبود موقعیت در نتایج جستجو (بدون پرداخت هزینه) در موتورهای جستجوگر است. وب سایت هایی که بالاتر قرار می گیرند، بیشتر دیده می شوند.

تاریخچه سئو به دهه ۹۰ میلادی باز می گردد؛ زمانی که موتورهای جستجو برای اولین بار ظهور کردند. امروزه سئو یک استراتژی بازاریابی ضروری و صنعتی در حال رشد است.

اگر می خواهید SEO را یاد بگیرید، باید به یاد داشته باشید که نیاز دارید تا کارهای خلاقانه، فنی و تحلیلی انجام دهید. برای سئو تکنیک های زیاد با اهداف متفاوت وجود دارند، با این حال، نقطه پایانی همه آنها مشابه است یعنی قرار گرفتن وب سایت در بالاترین مکان نتایج موتورهای جستجو.

به سادگی می توان گفت، SEO در مورد راه اندازی وب سایت مناسب برای افراد شایسته است.

سئو فقط در مورد یک ساختار کامل یا پس زمینه فنی وب سایت نیست. وبسایت شما باید دارای محتوای بهینه و باکیفیت بوده و متناسب با نیاز مخاطبان محتوا گذاری شود. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به اندازه کافی با ارزش است که بتواند به سایر وب سایت ها لینک شود.

SEO یک نظم پیچیده است که به توجه کامل نیاز دارد و بهترین بخش آن، تکامل همیشگی است. بنابراین وب سایت شما همیشه باید با تغییرات هماهنگ باشد.

چرا باید SEO را یاد بگیریم؟

موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ، یاهو و دیگر وب سایت های شاخص برای ایجاد نظم در نتایج جستجو از الگوریتم های رتبه بندی مختلف استفاده می کنند. آیا ما می توانیم این الگوریتم ها را شناسایی کنیم؟ هم بله و هم خیر.

گوگل از بیش از ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی بهره می برد. ما بسیاری از آن ها را می شناسیم: محتوا، بک لینک ها یا آیتم های فنی مانند سرعت سایت، اما بسیاری از آن ها مانند یک راز نگهداری می شوند.

موتورهای جستجو توسط کاربران اینترنت استفاده می شود تا چیزهایی که به دنبال آن هستند پیدا کنند و شما کسی هستید که می خواهید در نتایج جستجو پیدا شوید. مهم نیست که محصول یا خدمات می فروشید یا وبلاگ نویس هستید، بهینه سازی موتور جستجو برای همه وبسایت ها ضروری است.

وبسایت شما باید توسط موتورهای جستجو فهرست بندی شود. در غیر این صورت، بازنده هستید.

فعالیت های هوشمندانه SEO، می تواند رتبه بندی شما را در صفحه نتایج موتور جستجو بهبود ببخشد. رتبه بندی بالاتر به معنی افزایش ترافیک وبسایت است.

کاربرد سئو در کسب و کار

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا سئو برای کسب و کار مهم است؟ در دنیای امروز رقابت بین کسب و کارها تنگاتنگ می باشد و همه در تلاش هستند تا در صنعتی که در آن فعالیت می کنند بالاترین رتبه را کسب نمایند.

مهم نیست که وضعیت شما چگونه است، اگر یک وب سایت برای کسب و کار خود دارید، به SEO نیاز خواهید داشت. کسب و کارتان جدید باشد یا قدیمی، کوچک باشد یا بزرگ، سئو برای موفقیت آنلاین شما بسیار حیاتی است.

چرا اینطور است؟ به خاطر اینکه SEO چیزی است که می توانید آن را کنترل کنید.

موارد زیادی درباره کسب و کار شما وجود دارد که نمیتوانید روی آن ها کنترل داشته باشید. شما قادر نیستید ظهور رقبای جدید را کنترل کنید یا اینکه کنترلی روی واکنش مشتریان به محصول جدیدتان داشته باشید.

اما با سئو، می توانید رتبه بندی خود را کنترل نمایید. به این معنی که تا حدودی قادر خواهید بود روی تعداد بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما می آیند تسلط داشته باشید. این یعنی سئو به طور مستقیم بر میزان فروش آنلاین و بر مقدار پولی که از طریق فضای آنلاین ایجاد می گردد تاثیر می گذارد.

اگر بر روی ارتقا سئو وب سایت خود سرمایه گذاری کنید، به طور مستقیم در دیده شدن و سودآوری شما اثر خواهد گذاشت. بنابراین مهم نیست فردا چه اتفاقی می افتد، اگر سئو وبسایت شما قوی باشد، می توانید بر روی رشد و شکوفایی کسب و کار خود حساب کنید.

بهینه سازی و سئو

آیا SEO برای برخی از کسب و کارها بیشتر از دیگران اهمیت دارد؟

وقتی صحبت از سئو می شود، هر وب سایت دارای نیازهای مختلف است. اما به ندرت کسب و کار یا صنعتی پیدا می شود که این نیازها را تعیین کند. این عوامل به طور معمول عبارتند از:

 جایگاه وب سایت در فرآیند رشد به چه صورت می باشد؟
 واکنش بازدیدکنندگان به وب سایت چگونه است؟
 کسب و کار برای رتبه بندی به چه کلمات کلیدی نیاز دارد؟
 میزان رقابت برای این کلمات کلیدی چگونه است؟
 آیا سئو در گذشته انجام شده یا خیر؟
 وبسایت تحت هرگونه جریمه گوگل قرار گرفته است یا خیر؟

جایی که سئو می تواند در رقابت تاثیر بگذارد. اگر شما یک فروشگاه طلا و جواهر آنلاین ایجاد می کنید و تصمیم به رتبه بندی کلمه کلیدی “طلا و جواهر” می گیرید، سئوی شما پرهزینه تر و زمانبر تر از سئوی یک فروشگاه طلا و جواهر برای کودکان با عبارت کلیدی “جواهرات مناسب کودکان” خواهد بود. به این دلیل که رقابت در کلمه کلیدی اول خیلی زیاد است و تلاش و کار زیادی لازم دارد تا شما بتوانید به رتبه بندی بالاتر این کلمه کلیدی دست پیدا کنید.

SEO مهم تر از سایت جواهرات شما نیست. بلکه نشان دهنده این است که سئو چیزی بیشتر از یک چالش می باشد. سئو یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی اینترنتی شماست.

سئو بخشی از کمپین بازاریابی اینترنتی است که معمولا شامل ترویج رسانه های اجتماعی، استراتژی محتوا و غیره می شود.

 

4.5/5 - (8 امتیاز)
مطالب مرتبط
اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را در جلسه مشاوره رایگان (به ارزش 9 میلیون تومان) خدمت‌تان ارائه می‌کنند.