گوگل ادوردز

گوگل ادوردز چیست؟

فهرست مطالب

آشنایی با گوگل ادوردز و کاربرد آن در کسب و کار

هنگامی که شما یک محصول یا سرویس را در گوگل جستجو می کنید اتفاقات زیادی رخ می دهد که از چشم شما پنهان می باشد. پشت این پیشنهادات، کمپین های تبلیغاتی در حال مبارزه برای بدست آوردن کلیک شما هستند.

اما این مبارزه برای چیست؟ به خاطر این است که ابزارهایی مانند گوگل ادوردز به آن ها می گوید: کلیک بازدیدکنندگان ممکن است در نهایت منجر به فروش گردد.

اگر شما در کسب و کار خود یک کمپین تبلیغاتی دارید و می خواهید بر روی تعداد جست وجوی های بیشمار که در گوگل به صورت روزانه انجام می شود سرمایه گذاری نمایید و به سرعت میزان درآمدتان را افزایش دهید، هیچ راهی بهتر از استفاده از گوگل ادوردز وجود ندارد.

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز برنامه تبلیغاتی آنلاین گوگل است. این برنامه به شما امکان می دهد آگهی های آنلاین را برای رسیدن به مخاطبان مورد نظر در محصولات و خدماتی که ارائه می دهید، ایجاد نمایید. پلتفرم گوگل ادوردز براساس تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) عمل می کند، یعنی هر زمان که یک بازدید کننده روی تبلیغات شما کلیک نماید، باید برای آن هزینه پرداخت شود.

بسیاری از رسانه ها و روش های تبلیغاتی وجود دارند که انتخاب گزینه مناسب را برای شما دشوار می سازند. پست های وبلاگ، اینفلوئنسرها و فروشندگان همیشه محل های گوناگونی را برای سرمایه گذاری به شما معرفی می کنند بدون اینکه توضیحی در مورد دلیل آن ارائه نمایند. در ادامه به معرفی کاربردهای گوگل ادوردز در کسب و کارها می پردازیم.

 

کاربرد گوگل ادوردز در کسب و کارها

۱- هدایت مشتریان مورد نظر به سمت کسب و کار

بزرگترین تفاوت بین افرادی که شما با گوگل ادوردز به آن ها می رسید و افرادی که به وسیله انواع دیگر تبلیغات به آن ها دست می یابید، هدف آنهاست.

به عنوان مثال، در رسانه های اجتماعی، مردم به دنبال تبلیغ نیستند. آن ها به دنبال راه حلی برای مسائل زندگی روزمره خود نمی گردند. بلکه در پی تصاویر کودک و عکس های تعطیلات و به روز رسانی روزمرگی های خود می باشند و هنگامی که شما برای کسی که نیاز به آگهی ندارد تبلیغات کنید احتمال زیادی وجود دارد که به آن بی توجهی نماید و آن را نادیده بگیرد.

با این حال، در شبکه جستجوی اینترنتی، شما برای کسانی که به دنبال آگهی نیستند تبلیغ نمی کنید. بلکه برای افرادی که به دنبال چیز خاصی می گردند تبلیغات انجام می دهید و هنگامی که آگهی شما ظاهر می شود، بدون ایجاد هیچگونه وقفه ای در تجربه جستجوی آنلاین، به آن ها پاسخ می دهد.

بعضی از کارشناسان حتی تبلیغات جستجو را فرمی از بازاریابی در نظر می گیرند که در آن مشتریان بالقوه به سراغ شما می آیند، نه تبلیغاتی که شما به سراغ مشتریان بالقوه می روید. با استفاده از گوگل ادوردز، مخاطبان با کلیک بر روی لینک صفحه مورد نظر وارد سایت شما می شوند، سپس به آنها کمک می کنید تا پاسخ های خود را بیابند و از خدمات و محصولات شما بهره مند گردند.

۲- کسب و کارها می توانند بر روی کمپین های تبلیغاتی خود تمرکز داشته باشند

خرید یک فضای تبلیغاتی با نرم افزار، که به عنوان تبلیغات برنامه ای شناخته می شود حتی می تواند توسط یک کارمند که به خوبی آموزش دیده است به آسانی انجام شود. با کمی آموزش، آن ها قادر خواهند بود کمپین های تبلیغاتی را شروع کنند و متوقف نمایند، برای قیمت های متنوع به افراد مناسب دست پیدا کنند و همه این کارها را بدون وقفه انجام دهند. به این ترتیب، شما می توانید منابع و زمان خود را برای سایر ابتکارات اختصاص دهید.

۳- با هر بودجه ای قابل اجراست

به دست آوردن یک کلیک برای برخی کلمات کلیدی می تواند هزینه زیادی در بر داشته باشد. اما بیشتر کلمات کلیدی کم هزینه هستند. با استفاده از گوگل ادوردز قادر هستید محدودیت هایی را در بودجه روزانه، حداکثر پیشنهادات و موارد دیگر خود اعمال نمایید. به این ترتیب، می توانید اطمینان داشته باشید که حتی اگر روی حساب خود نظارت نکنید، هرگز بیشتر از آنچه می خواهید هزینه صرف نمی شود.

با استفاده از گوگل ادوردز قادر خواهید بود کنترل کاملی بر بودجه تبلیغاتی خود داشته باشید. همچنین می توانید تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید در هر ماه هزینه کنید و بودجه را براساس نمودار عملکرد تنظیم نمایید. هنگامی که یک آگهی به طرز بسیار خوبی انجام می شود، می توانید هزینه تبلیغات را افزایش دهید تا نتایج مطلوب مورد نظر افزایش یابد. از طرف دیگر این امکان وجود دارد که هزینه تبلیغات ضعیف را کاهش داده و آن را قبل از اینکه پول بیشتری از دست دهید متوقف نمایید.

۴- نتایج سریعتر از سئو حاصل می شوند

بهینه سازی موتور جستجو هنوز هم ستون فقرات سایت های پر بازدید است. پست ها و صفحاتی که در صفحه اول نتایج گوگل مشاهده می کنید، فقط با کلمات کلیدی دقیق نوشته نشده اند. آنها همچنین بر روی سایت هایی هستند که تعداد زیادی از بک لینک ها را در طول زمان جمع آوری کرده اند.

شاید در سال های گذشته می توانستید یکی از صفحات وبسایت خود را با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در رتبه های بالای نتایج جستجوی گوگل ببینید اما اکنون اینگونه نیست.

اما اگر با گوگل ادوردز شروع کنید، احتمال ارتقا رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو به طور طبیعی رشد می کند و یافتن آن ساده تر می گردد. استفاده از گوگل ادوردز را آغاز نمایید و شانس خود را برای دیدن شدن در صفحه اول گوگل افزایش دهید. جایی که حتی نتایج ارگانیک نیز ممکن است در صفحه اول ظاهر نشوند.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط
اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل رایگان وب‌سایت شما

کارشناسان لوتوس، وب‌سایت شما را بررسی کرده و گزارش آن را در جلسه مشاوره رایگان (به ارزش 9 میلیون تومان) خدمت‌تان ارائه می‌کنند.